Förbundsstyrelsen väljs av våra medlemmar på vår kongress som anordnas var tredje år. Förbundsstyrelsens uppgift är att se till att det som medlemmarna bestämt på kongressen blir verklighet. Förbundsstyrelsens arbete leds av ordförande.

Yasmine Bladelius

Förbundsordförande

yasmine.bladelius@ungaornar.se 

 

Tomas Aronson Ylipää

Förbundssekreterare

tomas.aronson.ylipaa@ungaornar.se

Abdillahi Osman 

Ledamot

abdillahi.abshir@ungaornar.se

Amanda Åkerlind

Ledamot

amanda.akerlind@ungaornar.se

 

Andreas Hedgren

Ledamot

 

Klara Persson 

Ledamot

klara.persson@ungaornar.se

Jonas Persson

Ledamot

jonas.persson@ungaornar.se 

 

Maja Heller

Ledamot

maja.heller@ungaornar.se

 

Christian Kaddik

Internationell ledare

christian.kaddik@ungaornar.se 

 

Albin Norman

Ledamot

albin.norman@ungaornar.se 

 

Sarah Bint Neymar Almehri

Ledamot

sarah.almehri@ungaornar.se

 

Lovisa Söderholm

Ledamot

lovisa.soderholm@ungaornar.se 

 

Tajda Sisic 

Ledamot

 

Mirja Räihä

Ledamot

Mirja.raiha@ungaornar.se

 

 

sv_SESvenska

STÖD OSS

Ge fler barn en rolig och jämlik sommar!