Förbundsstyrelsen väljs av våra medlemmar på vår kongress som anordnas var tredje år. Förbundsstyrelsens uppgift är att se till att det som medlemmarna bestämt på kongressen blir verklighet. Förbundsstyrelsens arbete leds av ordförande.

Yasmine Bladelius

Förbundsordförande

yasmine.bladelius@ungaornar.se 

 

Daniel Vencu Velasquez Castro 

Förbundssekreterare

daniel.castro@ungaornar.se 

 

Tomas Aronson Ylipää 

Vice ordförande

tomas.aronson@ungaornar.se 

 

Amanda Åkerlind

Ledamot

amanda.akerlind@ungaornar.se

 

Diana Issa

Ledamot

diana.issa@ungaornar.se 

 

Linus Malmgren

Ledamot

linus.malmgren@ungaornar.se 

 

Jonas Persson

Ledamot

jonas.persson@ungaornar.se 

 

Anton Juholt

Ledamot

anton.juholt@ungaornar.se 

 

Christian Kaddik

Internationell ledare

christian.kaddik@ungaornar.se 

 

Albin Norman

Ledamot

albin.norman@ungaornar.se 

 

Sarah Bint Neymar Almehri

Ledamot

sarah.almehri@ungaornar.se

 

Lovisa Söderholm

Ledamot

lovisa.soderholm@ungaornar.se